Close

O mnie

psobczyk

Nazywam się Piotr Sobczyk. Jestem entuzjastą analizy i wizualizacji danych. Założycielem Wrocławskiej Grupy Użytkowników R – STWUR. Doktorem nauk matematycznych. Autorem książ(ecz)ki dotyczącej wizualizacji danych.

Pracuję jako data scientist dla OLX Group w Berlinie, gdzie zajmuję się optymalizacją przychodów i jakości reklam (3rd party ads) wyświetlanych użytkownikom serwisu.

W ramach pracy badawczej zajmuję się statystyką wielowymiarową, kryteriami wyboru modelu, optymalizacją wypukłą a także bioinformatyką.

W wolnym czasie zdarza mi się analizować dane. Szczególnie te, które są związane z moimi nienaukowymi zainteresowaniami: zjawiskiem nierówności społecznych, ekonomią, zrównoważonym rozwojem miast, demografią, polityką. Czasem nawet sportem 😉

Świat czeka na to, żeby go poznać! Wierzę, że jedną z dróg do tego poznania są dane. Chociaż lubię formułować teoretyczne i (pseudo)filozoficzne pytania, to staram się je zawsze konfrontować z danymi. Owocem tego podejścia jest Szychta w danych.

Jeśli masz jakieś ciekawe pytania, projekty (pro-bono i komercyjne) to zachęcam do kontaktu. Albo przez facebooka, po uprzednim polubieniu Szychty 🙂 albo przez linkedin, albo przez poniższy formularz.

Moje zainteresowania naukowe można znaleźć na mojej stronie uczelnianej.